Kıbrıs'tan ne Alınır?

Kıbrıs'ta hediyelik eşya kültürü

Sevdikleriniz ve kendiniz için hediyelik eşyalar, süs eşyaları, takılar, Kıbrıs’a özgü figürler satın alabilirsiniz.

Lefkoşa Büyük Han, Gazimağusa Surlar İçi ve Girne Çarşısı gibi yerlerden yöreye özgü dantel işlerinden, Kıbrıs Konyağı, bademli gül suyu ve alıç reçeli alabilirsiniz.

Türkiye'den Kıbrıs'a ilk defa gelenlerin alkol fiyatlarını gördüğü an...

Türkiye'den Kıbrıs'a ilk defa gelenlerin alkol fiyatlarını gördüğü an...

Alkol ve Tütün Mamulleri

Kıbrıs’ta alkol ve sigara ürünlerinin Türkiye’ye oranla oldukça çok  ucuz olduğunu söyleyebiliriz. Kıbrıs hediyelik eşya açısından bu ürünleri değerlendiremesek de yine de satın almanız mümkün. Kıbrıs’tan Türkiye’ye sadece 3 litre alkol ve 5 karton sigara getirebilirsiniz.

Tekstil, Ayakkabı ve Çanta

Kıbrıs hediyelik eşya seçenekleriniz arasında tekstil ürünleri yer alabilir. Bazı dünyaca ünlü markaların ürünlerini rahatlıkla bulabilirsiniz, hem de Türkiye’den daha düşük fiyatlara. Girne’de yat limanı çevresinde bulunan giyim mağazaları ya da Lefkoşa’nın Dereboyu Caddesi’nde bulunan mağazalardan dostlarınıza hediyeler alabilirsiniz. Ünlü markalara ait ayakkabı ve çantaları da uygun fiyatlara alırsınız.

Kozmetik ve Parfüm

Kıbrıs’tan ne alınır sorunuzun bir diğer cevabını da kozmetik ürünleri veriyor. Türkiye’de çok pahalıya alabileceğiniz parfümler ve kozmetik ürünleri Kıbrıs’ta çok ucuz. Ancak imitasyon ürünlere dikkat etmeniz gerekir. Kıbrıs hediyelik eşya konusunda genelde ünlü markaların satışında ünlendiği için yöresel hediyelikler için köy pazarlarını gezmeniz daha mantıklı olacaktır. Bakım ürünleri, makyaj malzemeleri ve parfümler dostlarınız için güzel hediyelikler olabilir.

Hediyelik Aksesuarlar

Kıbrıs’tan ayrıca el yapımı aksesuarlar da alabilirsiniz. Kıbrıs turu ile geldiyseniz elbet ünlü bir çarşıya götürüleceksiniz ancak sokak aralarındaki küçük dükkanlara da uğramanızda fayda var.

Kıbrıs hediyelik eşya olarak:

    Seylan çayı

    Çilek

    Hellim peyniri

    Porselen

    İçki

    Sigara

    Magnet

    Tepsi

    Biblo

    Bileklik ve takı çeşitleri sayılabilir.

Ancak dükkanların her zaman açık olmadığını da bilmelisiniz. Alışverişinizi gündüz vakitlerinde yapmanızda fayda var.

Ancak dükkanların her zaman açık olmadığını da bilmelisiniz. Alışverişinizi gündüz vakitlerinde yapmanızda fayda var.

kıbrıs hediye