Kıbrıs Plajları

Altın Plajlarda Yüzmenin Keyfi Bir Başka

Yılın 300 günü güneş alan Kıbrıs’ın birçok noktasında denize girmek mümkün. Kıbrıs'ta altın sarısı kumu ve berrak deniziyle gidebileceğiniz bazı plajları sizin için derledik.

Girne Plajları

Girne Plajları

Acapulco Plajı, Kuzey Kıbrıs Girne’nin 6 mil doğusundadır. Acapulco plajında bir çok tesis ve rüzgar sörfü olanakları sunulmaktadır. Rüzgar sörfü Acapulco Plajı’nda oldukça popülerdir. Vogue Plajı, Acapulco Plajı‘nın birkaç mil doğusunda bulunur.

Kuzey Kıbrıs plajları aramasında Çatalköy Plajı‘na Girne’den doğuya doğru ilerleyerek varılır. Çatalköy Plajı’nda yöresel Kıbrıs yemekleri ve plaj barı vardır. Oldukça popüler bir hafta sonu mekanıdır.

Alagadi Plajı, Girne‘nin yaklaşık 10 km doğusunda bulunmaktadır ve ‘kaplumbağa plajı’ olarak bilinir. Alagadi plajı oldukça popüler bir turist plajıdır ve aralarında güneşlenme alanları ve bir barın yer aldığı birçok tesis bulunur.

Escape Plajı, Girne şehrinin sadece 5 km uzağındadır ve Kuzey Kıbrıs’taki en güzel plajlardan biridir. Escape plajı, ince altın rengi kum ve temiz suyu ile güneşlenmek için mükemmel bir noktadır. Aralarında tüplü dalış, Jet Ski, muz ve pedallı botun yer aldığı farklı türlerde su sporları vardır. Escape Plaj’ında kulüp, restoran ve bar da bulunmaktadır.

Denizkızı, Girne’nin yaklaşık 7 mil batısındadır. Bu korunmuş koyda aralarında rüzgar sörfü, paraşütle atlama, su kayağı ve küçük çocuklar için şişme botların yer aldığı çeşitli su sporları yapılmaktadır. Bir şezlong kiralayabilirsiniz ve ayrıca tuvalet ve duş da bulunmaktadır.

Camelot Plajı, Girne yakınlarındaki Alsancak’ta Antik Lambousa kentinde yer alıyor. Dingin suları ve sakin atmosferi ile tercih edebileceğiniz bir yer. Snorkelle dalmak için de ideal. Ayrıca çeşitli motor sporlarını da yapabilir, sahil restoranlarında yemek yiyebilirsiniz.

Gazimağusa Plajları

Gazimağusa Plajları

Kuzey Kıbrıs Gazimağusa, millerce uzunlukta kum plajları ile uzun zamandan beri ünlüdür. Bazı plajların sahibi Kuzey Kıbrıs otelleridir ve giriş ücreti alınmaktadır. Kuzey Kıbrıs’ta plaj barları, güneşlik ve güneşlenme alanları olan çeşitli plajlar vardır. Yüzmek ve şnorkelle dalmak için bazı dalış noktaları bulunmaktadır.

Bediz Plajı doğu kıyısında, Gazimağusa’nın kuzeyinde bulunmaktadır. Salamis ören yerleri etrafında yürüdükten sonra serin sularda yüzme en hoş aktivitedir. Tesiste; Restoranlar, Duşlar, şezlonglar ve güneşlikler mevcuttur.

Glapsides Plajı, Bediz Plajı’ndan sadece 200 metre uzaktadır ve Gazimağusa şehri etrafındaki en yoğun plajdır. Restoranı, barı, mini markeri, duşları, güneşlikli ucuz şezlongları bulunmaktadır.

Palm Beach, adanın doğu sahillerinde yer alan Gazimağusa, küçük bir ticaret limanı ve balıkçı kasabası olarak kurulmuş. Kapalı Maraş sınırındaki plajda güneşlenirken 1974 yılında bombalanan binaları görebilirsiniz. Palm Beach şehir merkezinde olması nedeniyle kolay ulaşılan Kıbrıs plajları arasındadır.

Karpaz Plajları

Karpaz Plajları

Karpaz Plajları Güzel Kuzey Kıbrıs Karpaz’da millerce uzunlukta boş kumlu plajlar vardır. Malibu Plajı, Kuzey Kıbrıs’ta yüzmek için kristal berraklığında suyu olan bir plajdır. Plajda büfe ve güneşlikler bulunmaktadır. Altın Kum (Golden sands), 5 millik bozulmamış plajları ve manzarası olan Kuzey Kıbrıs’ta hayal gücü sınırlarını zorlayan bir kıyı şerididir. Kaplumbağalar yazın bu plajı yumurtalarını gömmek için kullanırlar.

Kıbrıs plajları, Kıbrıs dalış noktaları ve koyları yıl boyu sizlere en iyi tatilleri yaşatmak için varlar. Ailenizle ve arkadaşlarınızla keyifli bir tatil geçirmek için deniz ve güneşin başkentine yolculuk edin…

Plajda gezinirken yine de tedbiri elden bırakmamak lazım. Kıbrıs'ın güneşi sizi yakıp kavurmasın!

Plajda gezinirken yine de tedbiri elden bırakmamak lazım. Kıbrıs'ın güneşi sizi yakıp kavurmasın!

Mutlaka şapka giyin.

Mutlaka Yanınızda Terlik Bulundurun, yoksa kumsaldan denize ulaşana kadar dört nala koşmanız lazım

Mutlaka Yanınızda Terlik Bulundurun, yoksa kumsaldan denize ulaşana kadar dört nala koşmanız lazım

Güneş Kremi Mutlaka Kullanın!

Güneş Kremi Mutlaka Kullanın!

kıbrıs tatil plaj deniz